✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$490.00
Victorinox Women's INOX V—
$490.00
The Story
Stainless steel case, Nylon strap, Grey dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Victorinox |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | INOX V |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 37mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Grey |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Description
Stainless steel case, Nylon strap, Grey dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Victorinox |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | INOX V |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 37mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Grey |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
























