✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$138.00
Tommy Hilfiger Women's Kelly—
$138.00
The Story
Stainless steel case, Leather strap, Rose gold dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Tommy Hilfiger |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Kelly |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Rose gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 38mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Multicolor |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Stainless steel case, Leather strap, Rose gold dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Tommy Hilfiger |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Kelly |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Rose gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 38mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Multicolor |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
























