✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$45.15
Original: $129.00
-65%Tommy Hilfiger Men's Jeans—
$129.00
$45.15The Story
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Blue dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Tommy Hilfiger |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Jeans |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Blue dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Tommy Hilfiger |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Jeans |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
























