✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$76.65
Original: $219.00
-65%Tommy Hilfiger Men's Damon—
$219.00
$76.65The Story
Ionic Gold Plated Stainless steel case, Ionic Gold Plated mesh bracelet, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Tommy Hilfiger |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Sliding |
| Collection: | Damon |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Description
Ionic Gold Plated Stainless steel case, Ionic Gold Plated mesh bracelet, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Tommy Hilfiger |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Sliding |
| Collection: | Damon |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
























