✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$260.75
Original: $745.00
-65%Tissot Women's Couturier—
$745.00
$260.75The Story
Stainless steel/Diamond bezel 1/3Ct case, Leather strap, Black dial, Swiss Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 8 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Couturier |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 32mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Stainless steel/Diamond bezel 1/3Ct case, Leather strap, Black dial, Swiss Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 8 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Couturier |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 32mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
























