✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$197.40
Original: $564.00
-65%Tissot Men's PR 100 Sport Chic—
$564.00
$197.40The Story
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black Dial, Quartz Movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | PR 100 Sport Chic |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 34mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date displayed |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black Dial, Quartz Movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | PR 100 Sport Chic |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 34mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date displayed |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
























