✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$72.45
Original: $207.00
-65%Timex Women's Malibu—
$207.00
$72.45The Story
Stainless Steel case, Stainless Steel Bracelet, Pink dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Malibu |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Pink |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 36mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Two-tone |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Description
Stainless Steel case, Stainless Steel Bracelet, Pink dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Malibu |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Pink |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 36mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Two-tone |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
























