
The Story
This item will be shipped on next business day!
Featuring an intricate interlaced heart design, this pendant is adorned with brilliant diamonds. Designed in sterling silver.Specifications:
| Average Clarity: | I2 (Diamond) |
| Chain Metal: | 925 Sterling Silver |
| Chain Width: | 0.04 in |
| Item Height: | 0.63 in |
| Item Width: | 0.50 in |
| Length: | 0.63 in |
| LineItemType: | Silver |
| MetalContent: | 925 |
| Min ct. tw.: | 0.06 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Shape: | Round (Diamond) |
| Width: | 0.50 in |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
This item will be shipped on next business day!
Featuring an intricate interlaced heart design, this pendant is adorned with brilliant diamonds. Designed in sterling silver.Specifications:
| Average Clarity: | I2 (Diamond) |
| Chain Metal: | 925 Sterling Silver |
| Chain Width: | 0.04 in |
| Item Height: | 0.63 in |
| Item Width: | 0.50 in |
| Length: | 0.63 in |
| LineItemType: | Silver |
| MetalContent: | 925 |
| Min ct. tw.: | 0.06 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Shape: | Round (Diamond) |
| Width: | 0.50 in |























