✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

$77.00
Original: $220.00
-65%Sterling Silver Diamond Embellished Open Heart Pendant (.03 cttw)—
$220.00
$77.00The Story
This item will be shipped on next business day!
Breathtakingly gorgeous, this heart motif pendant features diamond accents by the upper inner point section. Crafted in superb sterling silver.Specifications:
| Average Clarity: | I2 (Diamond) |
| Average Color: | J (Diamond) |
| Chain Metal: | 925 Sterling Silver |
| Chain Width: | 0.04 in |
| Item Height: | 0.88 in |
| Item Width: | 0.75 in |
| Length: | 0.88 in |
| LineItemType: | Silver |
| MetalContent: | 925 |
| Min ct. tw.: | 0.03 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 1 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Shape: | Round (Diamond) |
| Width: | 0.75 in |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
This item will be shipped on next business day!
Breathtakingly gorgeous, this heart motif pendant features diamond accents by the upper inner point section. Crafted in superb sterling silver.Specifications:
| Average Clarity: | I2 (Diamond) |
| Average Color: | J (Diamond) |
| Chain Metal: | 925 Sterling Silver |
| Chain Width: | 0.04 in |
| Item Height: | 0.88 in |
| Item Width: | 0.75 in |
| Length: | 0.88 in |
| LineItemType: | Silver |
| MetalContent: | 925 |
| Min ct. tw.: | 0.03 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 1 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Shape: | Round (Diamond) |
| Width: | 0.75 in |























