✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$73.85
Original: $211.00
-65%Skagen Men's Holst—
$211.00
$73.85The Story
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Grey dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Skagen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Holst |
| Country of Origin: | Denmark |
| Crown: | Push/push |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Multifunction display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gunmetal |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Grey dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Skagen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Holst |
| Country of Origin: | Denmark |
| Crown: | Push/push |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Multifunction display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gunmetal |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























