
Original: $20,825.00
-65%$20,825.00
$7,288.75The Story
Specifications:
| Chain Length (Inches): | 22 |
| Chain Material: | 14K Gold |
| Chain Thickness (MM): | 6.1 |
| Chain Type (Only Chain): | Cuban |
| Chain Width (MM): | 6.1 |
| Clasp Type (Only Chain): | Box Clasp |
| Color Code: | Y |
| Combined Dimensions: | 558.8 x 6.1 x 6.1 |
| Design Style: | 14K Gold Classic Cuban Chain 6.1mm |
| Diamonds (Yes/No): | No |
| Gemstone (Yes/No): | No |
| Gender: | WomenMen |
| H (mm): | 6.1 |
| Karat/Purity/stamp: | 14 |
| L (mm): | 558.8 |
| Material 1: | Gold |
| Material 2: | None |
| Necklace Chain Material: | Y |
| Necklace Chain Type: | Cuban |
| Necklace Clasp Type: | Box |
| Plated?: | No |
| Size: | 22 |
| W (mm): | 6.1 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Specifications:
| Chain Length (Inches): | 22 |
| Chain Material: | 14K Gold |
| Chain Thickness (MM): | 6.1 |
| Chain Type (Only Chain): | Cuban |
| Chain Width (MM): | 6.1 |
| Clasp Type (Only Chain): | Box Clasp |
| Color Code: | Y |
| Combined Dimensions: | 558.8 x 6.1 x 6.1 |
| Design Style: | 14K Gold Classic Cuban Chain 6.1mm |
| Diamonds (Yes/No): | No |
| Gemstone (Yes/No): | No |
| Gender: | WomenMen |
| H (mm): | 6.1 |
| Karat/Purity/stamp: | 14 |
| L (mm): | 558.8 |
| Material 1: | Gold |
| Material 2: | None |
| Necklace Chain Material: | Y |
| Necklace Chain Type: | Cuban |
| Necklace Clasp Type: | Box |
| Plated?: | No |
| Size: | 22 |
| W (mm): | 6.1 |























