✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$59.85
Original: $171.00
-65%Seapro Women's Tideway—
$171.00
$59.85The Story
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Gold dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Seapro |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold Over |
| Collection: | Tideway |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Rotating Bezel |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Gold dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Seapro |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold Over |
| Collection: | Tideway |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Rotating Bezel |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
























