✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$275.45
Original: $787.00
-65%Salvatore Ferragamo Women's Gancini Slim—
$787.00
$275.45The Story
Stainless steel case, Stainless steel mesh bracelet, Black Mother of Pearl dial, Swiss Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Salvatore Ferragamo |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Foldover |
| Collection: | Gancini Slim |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Mother of Pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 34mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Stainless steel case, Stainless steel mesh bracelet, Black Mother of Pearl dial, Swiss Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Salvatore Ferragamo |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Foldover |
| Collection: | Gancini Slim |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Mother of Pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 34mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
























