✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$122.00
Oceanaut Women's Lucia—
$122.00
The Story
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Rose gold Dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistnat up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Lucia |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Rose Gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystal on bezel |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Two tone |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Rose gold Dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistnat up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Lucia |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Rose Gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystal on bezel |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Two tone |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
























