✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$220.00
Oceanaut Men's Sevilla—
$220.00
The Story
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Orange dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters -330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Sevilla |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Orange |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 45mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Orange dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters -330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Sevilla |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Orange |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 45mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
























