✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$123.90
Original: $354.00
-65%Oceanaut Men's Escapade—
$354.00
$123.90The Story
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 23mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold Over |
| Collection: | Escapade |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 23mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold Over |
| Collection: | Escapade |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
























