✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$224.00
Original: $640.00
-65%Movado Men's Bold—
$640.00
$224.00The Story
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Gunmetal dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant u p to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 23mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Bold |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gunmetal |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 47mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gunmetal |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Gunmetal dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant u p to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 23mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Bold |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gunmetal |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 47mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gunmetal |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























