
The Story
This item will be shipped on next business day!
Moon cut bead chain crafted in 14k white gold measuring 2.5 millimeters in width. Available in lengths 16 inches, 18 inches, 20 inches and 24 inches.Specifications:
| Adjustable Size: | Bead |
| Chain Type: | Bead |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Bead |
| Width: | 0.10 in |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
This item will be shipped on next business day!
Moon cut bead chain crafted in 14k white gold measuring 2.5 millimeters in width. Available in lengths 16 inches, 18 inches, 20 inches and 24 inches.Specifications:
| Adjustable Size: | Bead |
| Chain Type: | Bead |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Bead |
| Width: | 0.10 in |























