✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$356.30
Original: $1,018.00
-65%Luminox Men's F-22 Raptor—
$1,018.00
$356.30The Story
Titanium case, Leather strap, Silver dial, Swiss Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 8 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Luminox |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | F-22 Raptor |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Screwdown |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Multicolor |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Titanium case, Leather strap, Silver dial, Swiss Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 8 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Luminox |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | F-22 Raptor |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Screwdown |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Multicolor |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
























