✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$143.50
Original: $410.00
-65%Locman Women's Diamond Nuovo—
$410.00
$143.50The Story
Stainless steel case, Leather strap, Mother of Pearl dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 15mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Nuovo |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Mother of pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Pink |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Stainless steel case, Leather strap, Mother of Pearl dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 15mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Nuovo |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Mother of pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Pink |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
























