✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$314.65
Original: $899.00
-65%Locman Women's Diamond Diamond—
$899.00
$314.65The Story
Aluminum case, Leather Strap, Grey dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Diamond |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 28mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Aluminum case, Leather Strap, Grey dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Diamond |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 28mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
























