✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$390.95
Original: $1,117.00
-65%Locman Women's Diamond Cavallo Pazzo—
$1,117.00
$390.95The Story
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Pink dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Cavallo Pazzo |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Pink |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Pink dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Cavallo Pazzo |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Pink |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
























