✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$60.90
Original: $174.00
-65%Locman Men's Sport—
$174.00
$60.90The Story
Stainless steel case, Silicone strap, Black dial, Quartz Movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Sport |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 50mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Stainless steel case, Silicone strap, Black dial, Quartz Movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Sport |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 50mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
























