✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$206.15
Original: $589.00
-65%Locman Men's Cavallo Diamond Pazzo—
$589.00
$206.15The Story
Stainless steel case, Leather strap, Mother of Pearl dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Cavallo Pazzo |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Mother of Pearl |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Description
Stainless steel case, Leather strap, Mother of Pearl dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Cavallo Pazzo |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Mother of Pearl |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
























