✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$64.40
Original: $184.00
-65%Just Cavalli Women's Set—
$184.00
$64.40The Story
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, White Mother of pearl dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Just Cavalli |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Foldover |
| Collection: | Set |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Mother of Pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Multicolor |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, White Mother of pearl dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Just Cavalli |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Foldover |
| Collection: | Set |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Mother of Pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Multicolor |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
























