✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$42.00
Original: $120.00
-65%Just Cavalli Men's Sport—
$120.00
$42.00The Story
Stainless stee case, Stainless steel bracelet, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Just Cavalli |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Sport |
| Crown: | Push/Pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Stainless stee case, Stainless steel bracelet, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Just Cavalli |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Sport |
| Crown: | Push/Pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
























