✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$52.85
Original: $151.00
-65%Guess Men's NoTide Ocean Plastic—
$151.00
$52.85The Story
Ocean plastic case, Ocean plastic bracelet, Navy blue dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Guess |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Foldover |
| Collection: | NoTide Ocean Plastic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Navy blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Navy blue |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Ocean plastic case, Ocean plastic bracelet, Navy blue dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Guess |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Foldover |
| Collection: | NoTide Ocean Plastic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Navy blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Navy blue |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
























