✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$89.60
Original: $256.00
-65%Fossil Women's Raquel—
$256.00
$89.60The Story
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Mother of pearl dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 Meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Fossil |
| Case Shape: | Rectangular |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Raquel |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Mother Of Pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 29mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Mother of pearl dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 Meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Fossil |
| Case Shape: | Rectangular |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Raquel |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Mother Of Pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 29mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
























