✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$43.75
Original: $125.00
-65%Fossil Women's Carlie Mini—
$125.00
$43.75The Story
Stainless steel case, Leather strap, White Mother of Pearl, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 12mm |
| Brand Name: | Fossil |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Carlie Mini |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White MOP |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 28mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blush |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Stainless steel case, Leather strap, White Mother of Pearl, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 12mm |
| Brand Name: | Fossil |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Carlie Mini |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White MOP |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 28mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blush |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
























