✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$203.00
Fossil Men's GMT—
$203.00
The Story
Stainless steel case, Rubber strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant up to mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Fossil |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | GMT |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Description
Stainless steel case, Rubber strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant up to mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Fossil |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | GMT |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
























