✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

$291.20
Original: $832.00
-65%Diamond Inverted Triangle Pendant in 14k White Gold—
$832.00
$291.20The Story
This item will be shipped on next business day!
This gorgeous geometric pendant is encrusted with diamonds and hangs from a cable chain measuring 16 inches. Positively radiant in 14k white gold, this comes with a lobster lock.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.14 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 14 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Width: | 0.50 in |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
This item will be shipped on next business day!
This gorgeous geometric pendant is encrusted with diamonds and hangs from a cable chain measuring 16 inches. Positively radiant in 14k white gold, this comes with a lobster lock.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.14 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 14 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Width: | 0.50 in |























