
Original: $1,456.00
-65%$1,456.00
$509.60The Story
This item will be shipped on next business day!
Beautifully simple in 14k white gold, this chevron style diamond pendant hangs from an 18 inches cable chain. Secured with a lobster closure.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.30 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 29 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Width: | 1.48 in |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
This item will be shipped on next business day!
Beautifully simple in 14k white gold, this chevron style diamond pendant hangs from an 18 inches cable chain. Secured with a lobster closure.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.30 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 29 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Width: | 1.48 in |























