✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

$445.90
Original: $1,274.00
-65%Diamond Bar Pendant in 14k White Gold (1/4 cttw)—
$1,274.00
$445.90The Story
This item will be shipped on next business day!
A sophisticated bar style pendant with diamonds. Quite a stylish piece in 14k white gold, this comes with an 18 inches cable chain and a classic lobster clasp.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.23 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 23 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Width: | 1.38 in |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
This item will be shipped on next business day!
A sophisticated bar style pendant with diamonds. Quite a stylish piece in 14k white gold, this comes with an 18 inches cable chain and a classic lobster clasp.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.23 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 23 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Width: | 1.38 in |























