✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$135.10
Original: $386.00
-65%Citizen Men's Weekender—
$386.00
$135.10The Story
Stainless steel case, Nylon strap, Grey dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Citizen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Weekender |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | MIneral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Green |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Description
Stainless steel case, Nylon strap, Grey dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Citizen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Weekender |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | MIneral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Green |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
























