✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$122.50
Original: $350.00
-65%Christian Van Sant Women's Splendeur—
$350.00
$122.50The Story
Brass case, Stainless steel case back, Stainless steel bracelet, Rose gold dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Splendeur |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Rose gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 41mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystals on dial bezel and bracelet |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Description
Brass case, Stainless steel case back, Stainless steel bracelet, Rose gold dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Splendeur |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Rose gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 41mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystals on dial bezel and bracelet |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
























