✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$394.00
Christian Van Sant Women's Elegant Sparkle—
$394.00
The Story
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Rose gold dial, Quartz Movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 105 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Tonneau |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Elegant Sparkle |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Rose gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystasl on bezel |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Rose gold dial, Quartz Movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 105 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Tonneau |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Elegant Sparkle |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Rose gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystasl on bezel |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
























