✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$202.00
Christian Van Sant Women's—
$202.00
The Story
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Silver dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 12mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Valor |
| Country of Origin: | United States |
| Crown: | Push/Pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 23mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Silver dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 12mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Valor |
| Country of Origin: | United States |
| Crown: | Push/Pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 23mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
























