✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$114.80
Original: $328.00
-65%Christian Van Sant Men's Somptueuse LTD—
$328.00
$114.80The Story
Stainless steel case, Stainless steel mesh bracelet, Green dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Somptueuse LTD |
| Crown: | Screw Down |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Green |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Multifunction Day/Dight Display See through back case |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Stainless steel case, Stainless steel mesh bracelet, Green dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Somptueuse LTD |
| Crown: | Screw Down |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Green |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Multifunction Day/Dight Display See through back case |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
























