✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$168.70
Original: $482.00
-65%Christian Van Sant Men's Grand Python—
$482.00
$168.70The Story
Stainless steel case, Leather strap, Blue dial, Swiss parts quartz movement, Scratch-resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment-buckle |
| Collection: | Grand Python |
| Crown: | Screw Down |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 50mm |
| Movement: | Swiss parts quartz |
| Specifications: | Chronograph Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Description
Stainless steel case, Leather strap, Blue dial, Swiss parts quartz movement, Scratch-resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment-buckle |
| Collection: | Grand Python |
| Crown: | Screw Down |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 50mm |
| Movement: | Swiss parts quartz |
| Specifications: | Chronograph Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
























