✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$57.40
Original: $164.00
-65%Casio Men's Classic—
$164.00
$57.40The Story
Stainless steel case, Resin Strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 20 ATM - 200 Meters - 660 Feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Casio |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Classic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 48mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Digital display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Stainless steel case, Resin Strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 20 ATM - 200 Meters - 660 Feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Casio |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Classic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 48mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Digital display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
























