✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$30.45
Original: $87.00
-65%Anne Klein Women's Classic—
$87.00
$30.45The Story
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Green dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to Not water resistant
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 13mm |
| Brand Name: | Anne Klein |
| Case Shape: | Octagon |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Classic |
| Country of Origin: | United States |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Green |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 28mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | Not water resistant |
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Green dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to Not water resistant
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 13mm |
| Brand Name: | Anne Klein |
| Case Shape: | Octagon |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Classic |
| Country of Origin: | United States |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Green |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 28mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | Not water resistant |
























