
Original: $2,596.00
-65%$2,596.00
$908.60The Story
This item will be shipped on next business day!
These Trilogy Diamond Clover hoop earrings will quickly become your new favorite pieces! Lightweight with a sleek profile adds a fresh look on a classic style. Crafted in 14k yellow gold with a high polish finish. Designed with a snap closure.Specifications:
| Average Clarity: | I2 |Diamond| |
| Average Color: | J |Diamond| |
| Backing: | Snap Lock |
| Color: | J |
| Length: | 0.67 in |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| Shape: | Round |Diamond| |
| StyleName: | Fancy |
| Width: | 0.72 in |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
This item will be shipped on next business day!
These Trilogy Diamond Clover hoop earrings will quickly become your new favorite pieces! Lightweight with a sleek profile adds a fresh look on a classic style. Crafted in 14k yellow gold with a high polish finish. Designed with a snap closure.Specifications:
| Average Clarity: | I2 |Diamond| |
| Average Color: | J |Diamond| |
| Backing: | Snap Lock |
| Color: | J |
| Length: | 0.67 in |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| Shape: | Round |Diamond| |
| StyleName: | Fancy |
| Width: | 0.72 in |























