
Original: $1,089.00
-65%$1,089.00
$381.15The Story
This item will be shipped on next business day!
This 3mm Polished Spaced Bead bracelet is beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish and closes with a lobster clasp. Delicate high-polished beads space out the larger beads giving a unique touch. Measuring 8 inches in length.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy Link |
| Width: | 0.12 in |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
This item will be shipped on next business day!
This 3mm Polished Spaced Bead bracelet is beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish and closes with a lobster clasp. Delicate high-polished beads space out the larger beads giving a unique touch. Measuring 8 inches in length.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy Link |
| Width: | 0.12 in |























