✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

$1,344.00
14k Yellow Gold Rapunzel Woven Bracelet (6.00 mm)—
$1,344.00
The Story
This item will be shipped on next business day!
This Rapunzel Woven bracelet is beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & closes with a lobster clasp. This stunning piece is a classic everyday wear for anyones collection. The chain is delicately woven & the texture is stunning. Measuring 7 1/4 inches length.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy Link |
| Width: | 0.24 in |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
This item will be shipped on next business day!
This Rapunzel Woven bracelet is beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & closes with a lobster clasp. This stunning piece is a classic everyday wear for anyones collection. The chain is delicately woven & the texture is stunning. Measuring 7 1/4 inches length.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy Link |
| Width: | 0.24 in |























