
Original: $1,237.00
-65%$1,237.00
$432.95The Story
This item will be shipped on next business day!
This Braided Herringbone chain is beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & closes with a lobster clasp. This stunning piece is a classic everyday wear for anyones collection. Available in 16 inches, 18 inches and 20 inches in length.Specifications:
| Adjustable Size: | Herringbone |
| Chain Type: | Herringbone |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Herringbone |
| Width: | 0.13 in |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
This item will be shipped on next business day!
This Braided Herringbone chain is beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & closes with a lobster clasp. This stunning piece is a classic everyday wear for anyones collection. Available in 16 inches, 18 inches and 20 inches in length.Specifications:
| Adjustable Size: | Herringbone |
| Chain Type: | Herringbone |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Herringbone |
| Width: | 0.13 in |























