
Original: $2,965.00
-65%$2,965.00
$1,037.75The Story
This item will be shipped on next business day!
A 14k yellow gold bracelet featuring an elegant diamond pattern, showcasing a blend of luxury and sophistication. Bracelet is 7 inches long and closes with a box clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Average Clarity: | I2 |Diamond| |
| Average Color: | I |Diamond| |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Box Clasp |
| Color: | I |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| Shape: | Round |Diamond| |
| StyleName: | Fancy |
| Width: | 6.50 mm |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
This item will be shipped on next business day!
A 14k yellow gold bracelet featuring an elegant diamond pattern, showcasing a blend of luxury and sophistication. Bracelet is 7 inches long and closes with a box clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Average Clarity: | I2 |Diamond| |
| Average Color: | I |Diamond| |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Box Clasp |
| Color: | I |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| Shape: | Round |Diamond| |
| StyleName: | Fancy |
| Width: | 6.50 mm |























