✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

$218.05
Original: $623.00
-65%14k Rose Gold Adjustable Cable Chain (1.10 mm)—
$623.00
$218.05The Story
This item will be shipped on next business day!
Crafted in 14k rose gold this adjustable cable chain measures a width of 1.10 millimeters. The 18 inches can also be worn as 16 inches, and the 20 inches can also be worn as an 18 inches. Chain is secured with a lobster clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Cable |
| Chain Type: | Cable |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Adjustable Cable |
| Width: | 0.04 in |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
This item will be shipped on next business day!
Crafted in 14k rose gold this adjustable cable chain measures a width of 1.10 millimeters. The 18 inches can also be worn as 16 inches, and the 20 inches can also be worn as an 18 inches. Chain is secured with a lobster clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Cable |
| Chain Type: | Cable |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Adjustable Cable |
| Width: | 0.04 in |























